ÚVOD O NÁS TRÉNINKY VYSTOUPENÍ A WORKSHOPY MAMUT CUP MASTER CUP KONTAKT
 

ROPE SKIPPING V SOKOLE PŘEROV

Tento sport se do povědomí členů přerovského Sokola dostal v roce 2012 díky rope skippingové sestavě "Nebe nad hlavou" vytvořené Mgr. Janou Černou pro 15. všesokolský slet. Několik cvičenek skladby se začalo blíže zajímat o tento sport a ve volném čase zkoušet nové prvky. V červenci 2012 začaly první hodiny rope skippingu s několika členy. Od té doby se členská základna stále rozrůstá.

V září 2015 přišly do oddílu první děti a v listopadu stejného roku se členové oddílu zúčastnili první soutěže Jump for Joy v Praze pořádané Českou rope skippingovou asocicací. O rok později přišly první medailové úspěchy a oddíl se zúčastňoval stále většího počtu soutěží.

Kvůli výraznému nárůstu členů jsme od září 2017 přidali další tréninkovou skupinu a členská základna se rozdělila na soutěžní a nesoutěžní část.

V roce 2018 oddíl uspořádal první ročník výkonnostní rope skippingové soutěže jednotlivců s názvem Mamut cup.

Významným mezníkem oddílu byla naše první účast na Mistrovství Evropy v rope skippingu v roce 2017, které se konalo v portugalské Braze. Zde si naše členka Kristýna Buchtová se svou freestylouvou sestavou vysoutěžila 16. místo. V roce 2018 se oddíl účastnil další mezinárodní soutěže ERSO Show contest v Bratislavě a v roce 2019 šest členek našeho oddílu reprezentovalo Českou republiku na Mistrovství Evropy v rope skippingu v rakouském Grazu. O již třetí účast na Mistrovství Evropy se postaralo v roce 2022 pět členek oddílu a po covidové pauze dokázaly, že ani roční pauza nic neznamená a poprvé členka našeho oddílu Pavlína Rybářiková dokázala svým krásným 4. místem, že se neztratíme ani ve velké evropské konkurenci, která se ještě před pár lety zdála nedosažitelná.
Najdete nás:

         
Administration and design by
HOLCOVÁ PETRA

backgound photo © HOSTAŠOVÁ LENKA